Chodouny - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Sdělení o přípravě nového železničního spojení Drážďany- Praha

Sdělení o přípravě nového železničního spojení Drážďany- Praha

Příprava nového železničního spojení Drážďany- Praha- vysokorychlostní trať
(VRT). V úterý 2.6.2020 se uskutečnila první schůzka zástupců obcí Podřipska se zástupci Správy železnic. Zástupci nám představili tři nové varianty řešení na území Podřipska . První varianta vede okolo Oleška, Libotenic a dále k Litoměřicím. Druhá varianta mezi Rohatcemi a Hrobcemi , okolo Libotenic a dále k Litoměřicím. Třetí varianta vede podél Hrobců přes Labe mezi Lounkami a Chodouny a dále Polepy, Křešice, Třeboutice do Litoměřic. Správa železnic prověřuje vhodnost všech tří variant. V současné době nám nikdo nebyl schopný říci, která varianta by mohla být vhodná k případné realizaci. V Zásadách územního rozvoje Ústeckého kraje není ani jedna z těchto variant zanesena. V původních návrzích trasa VRT nebyla vůbec zmíněna, že by mohla vést po našich katastrech. Jelikož není nic rozhodnuto a je vše v prověřování, nemůžeme Vám více sdělit. Všechny nově navrhované varianty nejsou pro Podřipsko a Litoměřicko vhodné. Obec bude dále sledovat postup přípravy VRT. O návrzích SŽ Vás budeme informovat.

Datum vložení: 3. 6. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2020 0:00